Ohlédnutí za besedou o energiích ve Family Pointu

Na úterý 25. října připravil Family Point pro širokou veřejnost besedu s názvem Energie a její budoucnost. Současnou energetickou krizi vnímá řada z nás jako výjimečnou situaci, která nepříjemně překvapila nejen koncové zákazníky, ale také firmy, školy, a v neposlední řadě i samotné energetické společnosti. Ing. Michal Bačovský v úvodu přednášky vysvětlil, jaké faktory ovlivnily růst energií a nastínil, jak se bude situace vyvíjet dál. Časy, kdy nám poplatky za energie ukrojily pouze malou část z našeho rozpočtu, jsou minulostí. Proto jsme se věnovali tématu úspor. Každý z nás si může položit otázku, jak by mohl ve své domácnosti s energiemi šetřit. Přemýšlíte, jaké spotřebiče vyměnit za nové? A kterými začít? A pomůže to vůbec? Takovými úvahami se už nyní návštěvníci přednášky nemusí trápit.

Ing. Michal Bačovský dále vysvětlil na názorném příkladu, jak se zorientovat ve faktuře za energie, jak důležité je hlídat si odečet elektroměru a hodnoty spotřeby si znamenat. Energetické společnosti umožňují svým zákazníkům různé tarify, v nichž se cena odvíjí podle času odběru elektřiny. Vyplatí se tedy největší energetické jedlíky (například pračka, myčka) používat v těchto tarifech?

Ing. Michal Bačovský závěrem odpovídal na dotazy účastníků, které se nejvíce týkaly právě úspory v našich domácnostech. Pohovořil také o možnosti, jak postupovat, pokud si nevíme rady s výměnou dodavatele energií, kdo nám může pomoci, a především – na co si dát pozor.

Děkujeme panu Bačovskému za přínosné informace a těšíme se na další setkání ve Family Pointu.