Akce Family Pointu
Víte o zajímavé akci?

Pořádáte akci nebo o nějaké zajímavé víte a chcete se o ni podělit s ostatními?
Zašlete nám e-mailem Vaši pozvánku a my ji rádi zveřejníme.

familypoint.zdar@kolping.cz

Odběr novinek

3. 3. 2020, 9.30 hod., Senior Point, Studentská 4, 4. patro Polikliniky Žďár nad Sázavou
Senior Point zve své návštěvníky na besedu, která se věnuje chlebu, jeho historii a vývoji až do současnosti. Lektorka Ivana Petrová poradí, jak snadno si voňavý bochník upéci doma. Vstup zdarma.
Více informací naleznete ZDE.

1. 2. 2020 — 31. 3. 2020, Komunitní centrum Moravia, Třebíč
Rodiny, které žijí s dětmi v pěstounské péči, na fotografiích zachytil známý žďárský fotograf Milan Šustr, a tak vznikla pod záštitou Kraje Vysočina výstava s názvem Pěstounství je cesta k domovu. Představí se vám několik rodin ze svého prostředí a při běžných činnostech. V Komunitním centru Moravia ji můžete shlédnout až do konce března.

Ukázka k nahlédnutí ZDE.

10. 2. — 16. 2. 2020
S blížící se oslavou Valentýna přichází Národní týden manželství. V tomto týdnu máme každý rok příležitost uvědomit si, jak moc pro nás manželství znamená, a že jeho zdravé fungování není rozhodně samozřejmostí.
Více informací naleznete ZDE.

24. 2. 2020, 16.00 — 18.00 hod., Drobného 301, Nové Město na Moravě
4. RODIČOVSKÉ FÓRUM ve spolupráci s o.p.s. Portimo připravilo besedu především pro rodiče, jejichž dítě má diagnózu PAS a při vzdělávání potřebuje specifický přístup. Hostem bude zkušený speciální pedagog pan Petr Vágner, připravený odpovídat na dotazy a nabídnout individuální konzultaci.
Nutné se předem informovat, více informací ZDE.

19. 2. 2020, 9.30 hod., Senior Point, Studentská 4, 4. patro Polikliniky Žďár nad Sázavou
Jak vyhodnotit a rozpoznat zkreslené či nepravdivé informace v tisku a televizi, kterým jsme vystaveni téměř denně? Pan Zdeněk Svoboda z Nadačního fondu Lepší senior má zaručené návody, jak si orientaci v médiích vylepšit. Vstup zdarma.
Více informací ZDE.

25. 2. 2020, 9.30 hod., ul. Jamská 2231, Žďár nad Sázavou
Pro všechny, kteří si chtějí prohlédnout hasičskou stanici, výbavu hasičského vozu, podívat se na ukázky zásahu, vyzkoušet si hasičský oblek a mnoho dalšího, je připravena exkurze do Hasičského záchranného sboru ve Žďáru nad Sázavou pod vedením kpt. Ing. Miloslava Černého. Sraz v 9.00 hod. na ul. Jamská 2231 u hasičské stanice. Vstup zdarma. Rezervujte se předem.
Více informací ZDE.

22. 1. 2020 jsme ve Family a Senior Pointu přivítali vzácného hosta, paní hraběnku Marii Kinsky. Bylo nám ctí, že si ve svém bohatém každodenním programu našla čas a my tak měli jedinečnou příležitost poděkovat za spolupráci se Zámkem Žďár nad Sázavou. Zavzpomínali jsme na Vánoční trh, kde se nám díky našim seniorkám a Zámku podařilo získat 6.125 Kč, které budou použity na činnost Family a Senior Pointu Žďár nad Sázavou.
Děkujeme a těšíme se na další spolupráci v roce 2020.
Fotografie z návštěvy naleznete ZDE.

Nový program Family a Senior Pointu je hotov, těšit se můžete jak na pravidelné oblíbené akce, například Cvičte s námi, Zdravotní monitoring či Alzheimer poradnu, ale čeká vás i novinka v pravidelných akcích Senior Pointu — Setkání pečujících. V měsíčních programech si jistě najde každý to své.
Detailní program Family Pointu naleznete ZDE.
Detailní program Senior Pointu naleznete ZDE.

5. 2. 2020, 9.00 hod., Senior Point, Studentská 4, 4. patro Polikliniky Žďár nad Sázavou
Setkání pečujících bude od února novinkou v pravidelných akcích Senior Pointu. Pečovat o blízkého člověka v domácím prostředí přináší řadu nelehkých situací. Na setkání se mohou lidé, kteří prožívají stejnou životní roli, podělit s ostatními o své zkušenosti, vzájemně se podpořit, ale také najít prostor k odpočinku. Zvát budeme i různé hosty z oblasti vztahující se k neformální péči. Na únorovém setkání přivítáme Mgr. Marcelu Rýpalovou, vedoucí Alzheimer poradny Vysočina, která představí činnost poradny a také přiblíží, s čím vším může klientům pomoci. 
Další termíny a více informací naleznete ZDE.

1. 2. 2020, od 11.00 hod., Harusův kopec, Nové Město na Moravě
Firma Vylen s.r.o. ze Žďáru nad Sázavou, výrobce pěnových hraček a doplňků, pořádá testovací jízdu s Tukim — originálním pěnovým kluzákem na sníh. Všechny věkové kategorie se mohou zúčastnit a Tukiho si vyzkoušet.
Více informací naleznete ZDE.