Akce Family Pointu
Víte o zajímavé akci?

Pořádáte akci nebo o nějaké zajímavé víte a chcete se o ni podělit s ostatními?
Zašlete nám e-mailem Vaši pozvánku a my ji rádi zveřejníme.

familypoint.zdar@kolping.cz

Odběr novinek

Do Mezinárodního dne seniorů, který připadá na 1. října, sice zbývá ještě spoustu času, ale již nyní se můžete zapojit do mezigeneračního projektu s názvem Děti malují seniorům k svátku. Podrobné informace o projektu naleznete ZDE.
Hlavním cílem projetu je propojení dvou generací, seniorů a dětí, ale také předškolních a školských zařízení s organizacemi, které pečují o seniory. V neposlední řadě také radost a úsměv babiček a dědečků.

Během července a srpna bude provoz Family a Senior Pointu probíhat v obvyklém čase, tedy od 8.00 do 15.00 hod. s polední pauzou od 12.00 do 13.00 hod. Případné provozní změny uveřejníme na webových či facebookových stránkách Family a Senior Pointu. Na září připravujeme programovou nabídku na II. pololetí, kde naleznete opět oblíbené pravidelné akce a zajímavé besedy. Přejeme všem návštěvníkům Family a Senior Pointu krásné a pohodové prožití prázdnin

1. 6. 2020 — 31. 8. 2020 je obdobím, kdy se občané Kraje Vysočina mohou zapojit do Průzkumu veřejného mínění o názorech obyvatel Kraje Vysočina na kriminalitu, prevenci kriminality a kyberkriminalitu 2020. Data z průzkumu budou sloužit k tvorbě strategického dokumentu Koncepce prevence kriminality Kraje Vysočina na období 2021 - 2025.
Více informací naleznete ZDE.

Ve Family a Senior Pointu se již nyní připravujeme na oslavy 5. výročí založení Family a Senior Pointu ve Žďáru nad Sázavou, které připadá na podzim tohoto roku. Po velkém úspěchu mezigeneračního projektu Souznění jsme se rozhodli pokračovat a navázat druhou řadou s názvem Souznění II. Půjde opět o černobílé fotografie seniorů a malých dětí a tentokrát budou v hlavní roli jejich ruce. Spolupracovat s námi bude autor fotografií první řady Souznění, známý žďárský fotograf Milan Šustr.
Více informací o projektu naleznete ZDE.

13. 7., 27. 7., 3. 8., 31. 8., vždy od 9.15 do 10.00 hod., Rekreační areál Pilák, Žďár nad Sázavou
Cvičení určené seniorům bude v Senior Pointu probíhat i během prázdnin. Pod vedením fyzioterapeutky Bc. Aleny Vítkové si protáhnete tělo posilovacími a zdravotními cviky včetně dechové gymnastiky. Připojit se může každý. Cvičení je za dobrovolný příspěvek.
Více informací naleznete ZDE.

30. 4. 2020 jsme od společnosti ROSSMANN převzali zásilku hygienických a čistících prostředků na celý rok. Velmi si vážíme této podpory, která je obzvlášť v současné době výraznou pomocí pro Family a Senior Point a Rodinné centrum Srdíčko.
Společnost ROSSMANN se věnuje různým charitativním projektům, informace o nich naleznete ZDE.
Fotografie a informace z předání zboží naleznete ZDE.

Město Žďár nad Sázavou od dubna zrealizovalo projekt Seniorská obálka. Určen je především seniorům a osobám se závažným onemocněním či zdravotním postižením. Ti si formulář, dostupný na informačním centru MěÚ Žďár nad Sázavou a také ve Family a Senior Pointu, vyplní za pomoci svých blízkých, praktického lékaře nebo kontaktních pracovníků Senior Pointu. Součástí formuláře jsou také magnetické obálky, do nichž se vyplněný formulář s aktuálními údaji vloží a uloží na dostupné místo v bytě.
Více informací naleznete ZDE.

16. března nastal v České republice nouzový stav a s ním i řada opatření, která se dotýkala také činnosti Family a Senior Pointů. I přes uzavření našeho Family a Senior Pointu pro veřejnost se snažíme hledat cesty, jimiž jsme s našimi návštěvníky stále ve spojení. Vážíme si milých slov, která od nich přicházejí, i konkrétního poděkování od náměstka hejtmana pro sociální věci a nestátní neziskové organizace Mgr. Pavla Fraňka. Naleznete jej ZDE.

Kraj Vysočina má pro občany několik důležitých rad, které pomohou překonat současnou situaci.
Více informací naleznete ZDE.

6. 4. 2020 — S ohledem na nařízení vlády České republiky zůstává Family a Senior Point uzavřen do konce dubna. Programy plánované v tomto období proběhnou v náhradních termínech. Stále platí, že se na nás mohou naši návštěvníci obrátit prostřednictvím e-mailu:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonu: 732 472 892.
Více informací naleznete ZDE.