Akce Family Pointu
Víte o zajímavé akci?

Pořádáte akci nebo o nějaké zajímavé víte a chcete se o ni podělit s ostatními?
Zašlete nám e-mailem Vaši pozvánku a my ji rádi zveřejníme.

familypoint.zdar@kolping.cz

Odběr novinek

11. 3. 2020  — V posledních dnech čelí Česká republika rozšiřování nákazy koronavirem. Od 10. 3. 2020 došlo k zákazu kulturních, sportovních i společenských akcí s počtem účastníků více než 100, dále k uzavření základních, středních i vysokých škol. Zakázány byly také návštěvy v nemocnicích. Další informace pečlivě sledujeme a budeme aktualizovat na našich facebookových stránkách. Provoz Family a Senior Pointu není nijak omezen, k dispozici jsme pro naše návštěvníky každý den od 8.00 do 15.00 hod.

Více informací naleznete ZDE.

3. 3. 2020, 9.30 hod., Senior Point, Studentská 4, 4. patro Polikliniky Žďár nad Sázavou
Senior Point zve své návštěvníky na besedu, která se věnuje chlebu, jeho historii a vývoji až do současnosti. Lektorka Ivana Petrová poradí, jak snadno si voňavý bochník upéci doma. Vstup zdarma.
Více informací naleznete ZDE.

10. 2. — 16. 2. 2020
S blížící se oslavou Valentýna přichází Národní týden manželství. V tomto týdnu máme každý rok příležitost uvědomit si, jak moc pro nás manželství znamená, a že jeho zdravé fungování není rozhodně samozřejmostí.
Více informací naleznete ZDE.

24. 2. 2020, 16.00 — 18.00 hod., Drobného 301, Nové Město na Moravě
4. RODIČOVSKÉ FÓRUM ve spolupráci s o.p.s. Portimo připravilo besedu především pro rodiče, jejichž dítě má diagnózu PAS a při vzdělávání potřebuje specifický přístup. Hostem bude zkušený speciální pedagog pan Petr Vágner, připravený odpovídat na dotazy a nabídnout individuální konzultaci.
Nutné se předem informovat, více informací ZDE.

19. 2. 2020, 9.30 hod., Senior Point, Studentská 4, 4. patro Polikliniky Žďár nad Sázavou
Jak vyhodnotit a rozpoznat zkreslené či nepravdivé informace v tisku a televizi, kterým jsme vystaveni téměř denně? Pan Zdeněk Svoboda z Nadačního fondu Lepší senior má zaručené návody, jak si orientaci v médiích vylepšit. Vstup zdarma.
Více informací ZDE.

13. 2. 2020, 16.00 hod., Rodinné centrum Srdíčko, Studentská 4, 4. patro Polikliniky Žďár nad Sázavou
Komunikace je jedním ze základních stavebních kamenů každého vztahu. Jaké předpoklady určují zdravou a fungující komunikaci? Jakých chyb se vyvarovat? Odpovědi zná rodinná terapeutka MUDr. Jana Dvořáčková. Vstup zdarma.
Více informací ZDE.

11. 2. 2020, 9.30 hod., Senior Point, Studentská 4, 4. patro Polikliniky Žďár nad Sázavou
Humanitární společnost Český červený kříž oslavila v minulém roce 100. výročí od svého založení. O její humanitární, sociální a zdravotní činnosti i jejích ostatních aktivitách nám pohovoří MUDr. Jelizaveta Mašková.
Vstup zdarma.
Více informací naleznete ZDE.

4. 2. 2020, 9.30 hod., Family Point, Studentská 4, 4. patro Polikliniky Žďár nad Sázavou
Od narození dítěte je důležité vědět, jak jej správně nosit. Existuje několik zásadních pravidel, které musíme dodržet, abychom miminku neublížili. Fyzioterapeutka paní Marie Dočekalová zároveň poradí, na co si dát pozor při výběru pomůcek k nošení.

Vstup zdarma.

Více informací ZDE.

 

5. 2. 2020, 17.00 hod., Rodinné centrum Srdíčko, Studentská 4, 4. patro Polikliniky Žďár nad Sázavou
Tradiční kurz vaření pod vedením Bc. Simony Šafránkové je tentokrát zaměřen na pokrmy, které si můžeme připravit v zimním období. Dozvíme se, jak pomocí vhodně upravených potravin své tělo prohřejeme, ale také posílíme. Více informací naleznete ZDE.

30. 1. 2020, 16.00 hod., Rodinné centrum Srdíčko, Studentská 4, 4. patro Polikliniky Žďár nad Sázavou
Beseda o novém fenomenu — náhradních prarodičích a vnoučatech. Rodiny, které nemají vlastní prarodiče, mohou získat v "náhradní" babičce cennou pomocnici při péči o děti. Zároveň aktivní seniorky mohou nabídnout své zkušenosti, dovednosti a volný čas těmto rodinám. Vstup zdarma.
Více informací ZDE.